קורס צולל מים פתוחים מתקדם – כוכב שתיים

כל מה שאתם צריכים לדעת על קורס צלילה כוכב 2

קורס צולל מים פתוחים מתקדם – כוכב שתיים

קורס כוכב 2 מטרתו - להפוך את הצולל/ת למקצועי אף יותר ע"י חשיפתו למה שאנו אוהבים לקרוא "צלילות הרפתקה". לאחר שבקורס כוכב 1 למדנו לצלול, בקורס כוכב 2 נלמד על סגנונות צלילה. הרי צלילה לא נגמרת בהעמקה, שהייה ועלייה. זה הזמן להכיר שיש כל כך הרבה לחקור וללמוד.

דמיינתם פעם איך זה לצלול בלילה? לראות את היצורים שיוצאים בלילה, את האלמוגים פותחים את זרועות הציד שלהם במגוון צבעים או אולי השקט של הלילה.. ספינה טרופה! לא בסיפור או בסרט אלא באמת! לראות ספינה טרופה מתחת למים זהו רגע נשגב והיסטורי, כל ספינה או מטוס והסיפור הייחודי שלו. להיות 30 מטר מתחת למים, האם זה בכלל הגיוני? זה בלתי נתפס. יש לכם את הזכות לראות את החיים 30 מטר מתחת לפני המים! אלו רגעים של שקט, טבע ומסתוריות.. תענוג! כמובן שיש עוד.. תגלו בעצמכם!

בצלילות אלו, בקורס כוכב 2 יורחב הידע בנושאים שנלמדו בקורס כוכב 1 ובנוסף יוצגו נושאים אשר יהיו חדשים למשתתפים. חשוב לציין כי צולל כוכב 2 רשאי לצלול עד עומק של 30 מטר (עד גיל 15 הגבלה ל21 מטר).

קורס כוכב 2 מורכב משש צלילות נושא, כשכל צלילה היא הצלילה הראשונה ממגוון התמחויות שונות.

צלילות החובה המהוות את ליבת קורס כוכב 2 הן:

ניווט- בצלילה זו נלמד כיצד לנווט בבטחה אל אתר הצלילה וחזרה תוך כדי שימוש בניווט טבעי וניווט מדויק במצפן. ניווט הינו אחד הכלים החשובים ביותר לצולל. מכיוון שהמים מכילים המון גופים מקרוסקופיים איננו יכולים לראות למרחק כמו על פני המים. בעזרת כלי הניווט הבסיסיים שתקבלו בקורס כוכב 2 תוכלו לקבל מושג על אופי האתר ואיך לנווט אליו בעזרת עצמים טבעיים. כגון טופוגרפיה, סלעים, עצמים מלאכותיים, אלמוגים ועוד. רובנו יודעים איך להשתמש במצפן, אך מתחת למים זהו אמצעי הניווט הבטוח ביותר, בעזרת קריאה נכונה של המצפן ודגשים של שימוש נכון מתחת למים, המצפן יגביר את הנאתכם וביטחונכם מתחת למים.

עומק- בצלילה זו בקורס כוכב 2 נלמד כיצד לתכנן, תוך כדי התחשבות בכל המשתנים החלים עלינו בצלילה לעומק של 30 מטר. צלילה הינה תחביב מהנה אך יש בה סכנות, ככל שנעמיק ככה אנחנו מתרחקים מאזורנו הטבעי, היבשה. בצלילת העומק אנחנו נחשב את כל גורמי הסיכון ונדע איך להתמודד איתם כך שצלילת העומק שלכם תהיה לא רק בטוחה אלא גם מהנה ומרגיעה. להיות "עמוק" זה תמיד חשוב..

צלילה תומכת חיים - אשר בה נבצע תרגילים המסכמים את קורס כוכב 2. זוהי צלילת חובה של "רשות הצלילה הישראלית". מעבר לתרגילים האחרונים שתעשו בתוך מסגרת של קורס (לפחות עד שתבואו לעשות קורסי התמחויות) זוהי צלילה מרגשת ומגבשת. לאחר התרגילים אנחנו נצלול בעומק רדוד ונהנה בפעם האחרונה כקבוצה בקורס, מיופי הריף, שקט המים והרגשת עוצמה ומנגינה חדשה בלב- אני יודע ואוהב לצלול!!!

מעבר לנושאי הליבה ייחשפו החניכים למגוון נושאים שבהם יוכלו להתמחות בבוא העת (על כך בהמשך): צלילת לילה, סובב ימי (אקולוגיה ותהליכים סביבתיים), ספינות טרופות, עזרה לצולל במצוקה, סריקה והצפה ועוד. מטרת נושאים אלו לשפר את מיומנותו ולאפשר לצולל/ת להרחיב את מגוון פעילויותיו כך שיוכל להתנסות בצלילות מיוחדות שיעשירו את חוויותיו.

לאחר סיום קורס כוכב 2 תוכלו להשלים את כל אחת מהתמחויות אשר ביצענו במהלך קורס כוכב 2 ע"י השלמת הצלילות הנותרות מאותה התמחות ובכך לקבל תעודת צולל מוסמך של ההתמחות המבוקשת.

אנו מציעים את האפשרות זו לכל צולל אשר ירצה בזאת, בתוספת תשלום.

מבנה הקורס:
~ שיעור תאורייה אחד ומבחן מסכם.
~ 6 צלילות מים פתוחים.

משך הקורס:
 
~ יומיים.

דרישות:
~ צולל מים פתוחים (כוכב 1).
~ גיל 12 (עד גיל 15 הגבלה ל21 מטר).
~ מצב בריאותי תקין (למלא הצהרת בריאות טרם הגעתכם לקורס).

רוצה פרטים נוספים?

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר

יצירת קשר

SDI
TIES Member
Tzlilut
© 2020 צלילות | 
צילום: בועז סמוראי, Mares | 
פיתוח ע״י WebPower | עיצוב ע״י Yahalom
טלפון Waze Whatsapp