קורס כוכב 1+2 משולב

כל מה שאתם צריכים לדעת על קורס צלילה כוכב 1+2 משולב

קורס כוכב 1+2 משולב

קורס כוכב 1+2 נערך בשבוע ימים, כשבחמישה הימים הראשונים נלמד לצלול בתוכנית קורס כוכב 1, וביומיים הבאים נעבור לכוכב השני כשהקורס יתחיל ביום חמישי בערב עם צלילת לילה ונמשיך לעוד שלוש צלילות ביום שישי ועוד שתיים ביום שבת, ובזאת נסיים את קורס כוכב 1+2 עם חיוך גדול ומנגינה חדשה בלב..

הידעתם שיותר מ70% מכדור הארץ מכוסה מים?
יש כאלו שקוראים לכדור הארץ שלנו "הכוכב הכחול" מכיוון כשמסתכלים עליו מחוץ לאטמוספרה רואים אותו כחול – עולם המים. היום המין האנושי יודע על הירח יותר מאשר על קרקעית האוקיינוס, ועד כה, מיפו רק כ5% מקרקעית הים. עולם שלם המבטיח טבע שופע, הרפתקאות, מסתוריות, אוצרות ושקט שאין כמותו. אומנם הים איננו מקומנו הטבעי, אך את פעימות הלב הראשונות עשינו בעוד היותנו עטופים במים בתוך הרחם, דבר המביא לחיבור רגשי ועמוק אל הים והמים, ועכשיו תוסיפו את כל האלמנטים שכבר הזכרנו, ומצאתם לכם עולם שכולו טוב.. ברוכים הבאים אל קורס כוכב אחד, תיהנו ובהצלחה!

קורס כוכב אחד1 פרוס על פני חמישה ימים שבמהלכם החניכים/ות יעברו באופן הדרגתי שלושה שלבים: תיאורית הצלילה, צלילה במים מוגנים וצלילה במים פתוחים. בסוף הקורס, לאחר עמידה בכל התנאים הדרושים, החניך/ה יקבל רישיון צלילה בין-לאומי לעומק של עד 18 מטר.

 חשוב להבין שקורס כוכב אחד מצריך גישה לימודית וראש פתוח, כדי להתמודד עם הסביבה החדשה, אם ניקח את הים כמובן מאליו הוא יהפוך את הדברים לקשים ומתסכלים, אם נתמסר אליו ונלמד איך להתמודד אתו, הוא יחזיר לכם כפליים. קורס כוכב אחד עושים פעם אחת- חשוב ללמוד לצלול בדרך הנכונה, הבטוחה והמקצועית ביותר.

במהלך קורס כוכב אחד ילמדו החניכים/ות את תיאוריית הצלילה תוך שימוש במגוון כלים: ספרים, מצגות ושיעורים. הנושאים שיועברו ידונו בתיאוריה של הצלילה, אשר יעזרו לחניך/ה לרכוש הבנה מלאה וכוללת של עקרונות הצלילה הנכונה והבטוחה. בין הנושאים: כללי בטיחות, פיזיקה ופיזיולוגיה של הצלילה, כיצד להתמודד עם סיכונים, ייחוד הסביבה התת-ימית, תכנון צלילה, שמירה על ערכי טבע ועוד.

בחלק המעשי נלמד כיצד להרכיב ולבדוק את ציוד הצלילה. נבצע בכל יום שתי צלילות, כאשר ביומיים הראשונים יועברו השיעורים בסביבת המים המוגנים. כאן – בשעה טובה – "תרטיבו את הרגליים". חלק זה של קורס כוכב אחד יקנה לחניכים/ות את יכולות היסוד של הצלילה ע"י התרגלות לסובב הימי והמשתנים שבו, תרגילי צלילה ופתירת בעיות שכיחות מתחת למים וכמובן נתחיל ליהנות מעולם המים.

השלב הבא הוא שיעורי מים פתוחים: בשלב זה ניישם את היכולות שתורגלו בשיעורי המים מוגנים בצלילות בים הפתוח בשמורת האלמוגים באילת, ובצורה הדרגתית ובטוחה נעמיק אט אט בכל יום עד שביום החמישי נגיע לעומק של 18 מטרים עם חיוך גדול ותעודת צולל מים פתוחים (כוכב 1) של SDI.

 קורס כוכב 2 מטרתו -
להפוך את הצולל/ת למקצועי אף יותר ע"י חשיפתו למה שאנו אוהבים לקרוא "צלילות הרפתקה". לאחר שבקורס כוכב 1 למדנו לצלול, בקורס כוכב 2 נלמד על סגנונות צלילה. הרי צלילה לא נגמרת בהעמקה, שהייה ועלייה. זה הזמן להכיר שיש כל כך הרבה לחקור וללמוד.

דמיינתם פעם איך זה לצלול בלילה? לראות את היצורים שיוצאים בלילה, את האלמוגים פותחים את זרועות הציד שלהם במגוון צבעים או אולי השקט של הלילה.. ספינה טרופה! לא בסיפור או בסרט אלא באמת! לראות ספינה טרופה מתחת למים זהו רגע נשגב והיסטורי, כל ספינה או מטוס והסיפור הייחודי שלו. להיות 30 מטר מתחת למים, האם זה בכלל הגיוני? זה בלתי נתפס. יש לכם את הזכות לראות את החיים 30 מטר מתחת לפני המים! אלו רגעים של שקט, טבע ומסתוריות.. תענוג! כמובן שיש עוד.. תגלו בעצמכם!

בצלילות אלו, בקורס כוכב 2 יורחב הידע בנושאים שנלמדו בקורס כוכב 1 ובנוסף יוצגו נושאים אשר יהיו חדשים למשתתפים. חשוב לציין כי צולל כוכב 2 רשאי לצלול עד עומק של 30 מטר (עד גיל 15 הגבלה ל21 מטר).

קורס כוכב 2 מורכב משש צלילות נושא, כשכל צלילה היא הצלילה הראשונה ממגוון התמחויות שונות.

צלילות החובה המהוות את ליבת קורס כוכב 2 הן:

צלילות ניווט-
בצלילה זו נלמד כיצד לנווט בבטחה אל אתר הצלילה וחזרה תוך כדי שימוש בניווט טבעי וניווט מדויק במצפן. ניווט הינו אחד הכלים החשובים ביותר לצולל. מכיוון שהמים מכילים המון גופים מקרוסקופיים איננו יכולים לראות למרחק כמו על פני המים. בעזרת כלי הניווט הבסיסיים שתקבלו בקורס כוכב 2 תוכלו לקבל מושג על אופי האתר ואיך לנווט אליו בעזרת עצמים טבעיים. כגון טופוגרפיה, סלעים, עצמים מלאכותיים, אלמוגים ועוד. רובנו יודעים איך להשתמש במצפן, אך מתחת למים זהו אמצעי הניווט הבטוח ביותר, בעזרת קריאה נכונה של המצפן ודגשים של שימוש נכון מתחת למים, המצפן יגביר את הנאתכם וביטחונכם מתחת למים.

צלילות עומק-
בצלילה זו בקורס כוכב 2 נלמד כיצד לתכנן, תוך כדי התחשבות בכל המשתנים החלים עלינו בצלילה לעומק של 30 מטר. צלילה הינה תחביב מהנה אך יש בה סכנות, ככל שנעמיק ככה אנחנו מתרחקים מאזורנו הטבעי, היבשה. בצלילת העומק אנחנו נחשב את כל גורמי הסיכון ונדע איך להתמודד איתם כך שצלילת העומק שלכם תהיה לא רק בטוחה אלא גם מהנה ומרגיעה. להיות "עמוק" זה תמיד חשוב..

צלילה תומכת חיים -
אשר בה נבצע תרגילים המסכמים את קורס כוכב 2. זוהי צלילת חובה של "רשות הצלילה הישראלית". מעבר לתרגילים האחרונים שתעשו בתוך מסגרת של קורס (לפחות עד שתבואו לעשות קורסי התמחויות) זוהי צלילה מרגשת ומגבשת. לאחר התרגילים אנחנו נצלול בעומק רדוד ונהנה בפעם האחרונה כקבוצה בקורס, מיופי הריף, שקט המים והרגשת עוצמה ומנגינה חדשה בלב- אני יודע ואוהב לצלול!!!

רוצה פרטים נוספים?

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר

יצירת קשר

SDI
TIES Member
Tzlilut
© 2020 צלילות | 
צילום: בועז סמוראי, Mares | 
פיתוח ע״י WebPower | עיצוב ע״י Yahalom
טלפון Waze Whatsapp