התמחות ניווט

כל מה שאתם צריכים לדעת על קורס התמחות ניווט

 התמחות ניווט

אחת ההתמחויות הרלוונטיות ביותר שצולל צריך לעבור ולרכוש - מיומנויות ויכולות ניווט תת-מימיות!

 צלילה בטוחה ומהנה נמדדת בסימני הקריאה שלכם לתוכנית הצלילה, ככל שיהיו יותר סימני קריאה ככה תרגישו בטוחים ורגועים במים. הבעיות מתחילות כשהביטחון העצמי שלכם לצלילה אינו גבוה כיוון ויש סימני שאלה בתוכנית הצלילה שלכם. אם זה כי לא דיברתם על התוכנית במלואה או אם זה כי אין לכם את הידע והמיומנויות הנדרשות לבצע את הצלילה. דבר הנותן את הביטחון המרבי הנו התמצאות וניווט באתר הצלילה. ידע ויכולת ניווט יעזרו לכם בהתמצאות, צריכת אוויר טובה יותר והגברת ביטחון עצמי.

קורס התמחות ניווט יכין אתכם לצלול בראש נקי ואתן לכם את הכלים לזיהוי נקודות הכניסה והיציאה מהאתר, היכולת להגיע אל האתר ואל נקודות העניין, הבנת תנועת המים והזרמים, ניווט חזרה, הבנת הטופוגרפיה התת-ימית והתמצאות בצלילות לילה ויום.

קורס התמחות ניווט הינו קורס המקנה יכולת שליטה בעזרי ניווט ובקריאה נכונה של תוואי השטח הימי כעזר לניווט נכון. הניווט התת-ימי שונה בתכלית מאשר על פני המים. עקב גורמים שונים כגון ראות, תקשורת ומרחק, יכולת הניווט במים היא קשה בהרבה מאשר ביבשה. יכולת הניווט היא חשובה לכל צולל, אם זה בים הפתוח או בצלילות מהחוף. הרי צריך לדעת כיצד למצוא את החזרה לחוף או לסירה..

במהלך קורס התמחות ניווט נעבוד עם אלמנטים חדשים ותרגילים מיוחדים ומאתגרים שיקנו לכם את היכולות והמיומנויות לנווט ברמה הגבוהה ביותר כדי להיות בטוחים ומאושרים.

קורס התמחות ניווט הנו קורס חובה להסמכת מאסטר דייבר ותנאי כניסה לקורס דייבמאסטר!

מבנה קורס התמחות ניווט:

קורס התמחות ניווט שיעורי תאוריה: אופן השימוש במצפן, קביעת אזימוט + אזימוט חוזר, לקיחת אזימוט במים, אומדן מרחק, עבודת בני-זוג, קטבים ושדה מגנטי, סטייה מגנטית, סטיית זרם ותיקון חזותי, דוויאציה, שימוש בעזרים טבעיים, הגיון של אתר, זיהוי נק' כניסה ויציאה, טופוגרפיה ומיפוי אתר, הסביבה התת-ימית- ראייה, אור, קול, גאות ושפל, זרמים, גלים וסחף, ניווט טבעי - מבנה הקרקעית, עומק, כמות אור, סחף, זרמים, עצמים תת-מימיים (סלעים, ספינות טרופות, חביות וכו').

קורס התמחות ניווט צלילה מס' 1: מדידת זמן לטילוף סנפירים בקצב רגיל 100 מטר, מדידת בעיטות סנפיר 100 מטר, עבודה עם מצפן ע"י שחייה בצורות שונות (מרובע ומשולש), עבודת בני-זוג עם מצפן,  יציאה ותיעוד הצלילה ביומן.

קורס התמחות ניווט צלילה מס' 2: מיפוי אתר על-פי עצמים טבעיים ומלאכותיים.

קורס התמחות ניווט צלילה מס' 3:  ניווט בעזרת עצמים טבעיים.

קורס התמחות ניווט שנורקל: הכנת אתר צלילה ע"י הצבת מצופים ולקיחת אזימוט ממצוף ומצוף על פני המים.

קורס התמחות ניווט צלילה מס' 4: צלילת מצפנים  אזימוט הלוך וחזור - באתר שהכנו עם המצופים.
תכנון הצלילה חייב לכלול הפסקות על פני המים, זמן ללא דקומפרסיה וכו'. יש לתעד את הצלילות ביומן.
 

משך קורס התמחות ניווט:
~ יומיים.

דרישות מקדימות:
~
גיל 18, גיל  12 באישור הורים, צולל מים פתוחים (כוכב 1)
~ צולל מים פתוחים (כוכב1).
~ מצב בריאותי תקין (למלא הצהרת בריאות טרם הגעתכם לקורס).

רוצה פרטים נוספים?

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר

יצירת קשר

SDI
TIES Member
Tzlilut
© 2020 צלילות | 
צילום: בועז סמוראי, Mares | 
פיתוח ע״י WebPower | עיצוב ע״י Yahalom
טלפון Waze Whatsapp