full service diving day

צלילה מודרכת או עצמאית ?

"אתם נמצאים על היאכטה, מסביבכם ים שקט ורוחות נעימות מלטפות את הגוף, אחראי הצלילה בסירה קורא לצוללים להתארגן לצלילה, אתם ניגשים לציוד שלכם ומגלים שהוא כבר מורכב על המכל החדש, אנשי הסיפון מזמינים אתכם לשבת על הספסל ולפני שאתם לב אתם כבר על דופן הסירה לבושים ומתוקתקים לצלילה, הדייב מאסטר קורא -1-2-3- ואתם מתגלגלים לעולם שכולו (ר)טוב.

מהרגע שהכנסתם את הראש למים הדייבמאסטר המקומי מוביל את הצלילה ומראה לכם את הבית שלו, הוא יודע בדיוק איפה מסתתר התמנון, היכן המנטה עוצרת לניקיון יומי ומאחורי איזה סלע מתחבא לו הטריגון. וככה אט אט הדיימבאסטר מוביל אתכם בבטחה ובהנאה מרובה בין כל אזורים היפייפים ביותר תוך כדי שאתם נפעמים מהעולם התת ימי החדש. ולאחר 60 דק' צלילה אתם מוצאים את הראש מהמים עם חיוך מאוזן לאוזן ובציפייה לצלילה הבאה."

נשמע מוכר?

לאלו מבינכם שצללו מחוץ לגבולות המדינה זה מוכר מאוד ולאלו שעדיין לא, אנו מקווים שבקרוב תכירו. זוהי החוויה של צלילה עבור אנשים שמבינים איכות, שירות ומעריכים את כל הפינוקים הקטנים שעושים את החוויה מושלמת.

כשאנו מתכננים את חופשת הצלילה שלנו, לעיתים קרובות אנו מוצאים עצמנו מתלבטים בשאלה האם לקחת צלילה מודרכת או להשכיר ציוד ולצלול עצמאית. בעוד שלצלילה עצמאית יש גם יתרונות (בהם חוסר תלות בלוחות זמנים, מחיר זול יותר ותחושת עצמאות ואחריות) לצלילה מודרכת במועדון מקצועי ובעל רמת שירות מעולה ישנן יתרונות רבים אחרים.

זה מתחיל בהתארגנות לצלילה – הרכבת הציוד ופתרון תקלות הופכים לפשוטים ביותר בליווי מדריך המועדון שידאג שתרדו עם ציוד מתאים, תקין ומסודר. שימוש בהסעת המועדון לשינוע הציוד – הלוקחת את הציוד עבורך עד לנקודת הכניסה למים וחוסכת הליכה ארוכה ומכבידה עם הציוד על הגב ובנוסף חוסכת לבאגז' ולריפוד המכונית הפרטית שלנו, מי מלח מזיקים, חצץ ובוץ שנמרח על השטיחים.

גם נושא תכנון הצלילה והדאגה לבטיחות הצוללים מטופלים במלואם ובצורה הרבה יותר טובה בעת צלילה מודרכת. גם הנווט התת-ימי הטוב ביותר יוכל להתפנות ליהנות מהעולם התת-ימי העשיר מסביבו בזמן שהמדריך מוביל את הדרך (במקום להביט במצפן ובשמש חליפות כדי לנסות לחשב את מיקומו בהתחשב בזמן שעבר מתחילת הצלילה ומהירות השחייה..)

היכרות עמוקה ועל בסיס יום יומי עם אתרי הצלילה הופכים את מדריכי המועדון למומחים באיתור בנקודות 'השוות' באיזור בהם אפשר למצוא את מגוון בעלי החיים הגדול ביותר. בנוסף, טיפים ועזרה מהמדריך בזמן הצלילה יעזרו בשיפור איכות הצלילה וימנעו פגיעה מיותרת ויסייעו בשמירה על ערכי הטבע העדינים.

יתרון נוסף שאנו מציעים רק בקלאריטי, נובע כתוצאה מהמיקום הייחודי של המועדון בחוף הדרומי ביותר של אילת: הריחוק היחסי משאר מרכזי הצלילה ומיעוט הצוללים שמגיעים לחופים דרומיים לו איפשרו לנו לפתח מסלולי צלילה ייחודיים שאינם נמצאים ברשימת אתרי הצלילה האילתית הטיפוסית ולכן ריקים כמעט לגמרי מצוללים אחרים. 'האטלנטיס', 'סלע לירון', ו'מדרונות טאבה' הם רק דוגמא קטנה לאתרים שנשמח לקחת אתכם לצלול בהם.

והכל עם שירות מעולה בדיוק כמו על סיפון יאכטת צלילה – 3 מודרכות בכל יום, צלילות ארוכות ואיכותיות עם זמני צלילה של בין 50-60 דק', קבוצות קטנות ואינטימיות של עד 4 אנשים בעלי רמת צלילה דומה, וצוות שלם שמלביש אתכם, סוחב ציוד, פותר בעיות, והכי חשוב דואג להנאה ולבטיחות שלכם מעל ומתחת למים. וביציאה מהצלילה – כמיטב המסורת – פירות העונה.

על מנת להחליט בין צלילה עצמאית לצלילה מודרכת יש לשאול את עצמך: האם אתה מסוג הצוללים המעדיף איכות, שירות ובטיחות? האם אתה רוצה לצלול בראש שקט ? האם מיקום קסום ויחס מפנק מצוות המועדון יתרמו לחווית הצלילה שלך? אם התשובות לשאלות אלו הן כן – מקומך עימנו במועדון הצלילה צלילוּת.