ספינה טרופה- צלילות

קורס ספינות טרופות פסח 2016

למה זה חשוב לעשות קורס ספינות טרופות ? ומדוע רודי הינו המדריך המתאים ביותר למשימה?

 

                                . 

 …המים אשר נכנסו אל בטן האנייה דרך החור שקרע הקרחון, משכו את חרטום הספינה כלפי מטה ונשפכו מעל למחיצות שהפרידו את המדורים ממדור אחד למשנהו, וגרמו לאונייה לשקוע תוך כדי נטייה לכיוון החרטום, אשר הלכה והתגברה עם הזמן. בשעה 2:00 בבוקר המים הגיעו לסיפון העליון, ועשר דקות מאוחר יותר הירכתיים התרוממו מעל פני המים… הם המשיכו להתרומם עוד ועוד, עד אשר שלדת הספינה הכבירה לא עמדה במשקל ונשברה… הירכתיים צנחו בעקבות זאת חזרה אל פני המים ולאחר מכן שקעו תחת כובד משקלו של חרטום האנייה. שעתיים וארבעים דקות לאחר שנפגעה, בשעה 02:20 של ה־15 באפריל 1912, שקעה הטיטניק מתחת לפני המים.

ספינה אשר שקעה אל מעמקי הים לרוב שקעה יחד עם סיפור מרתק, סיפור זה נמצא בין חדרי הספינה: על אנשי הצוות שעבדו בה, על הלוחם שירה בה את הקליע האחרון, על זוג אוהבים בחופשה קסומה בין איים אקזוטים, חופשה שנקטעה בתאונה טראגית, ועוד סיפורים רבים. כל ספינה והסיפור שלה. בקורס ספינות טרופות אתם תלמדו כיצד לחדור על בטן הספינה ולגלות את צפונותיה וסיפורה המיוחד.
 . 
צלילות חדירה למקומות סגורים מתאפיינים ברמת סיכון גבוהה יותר מצלילות רגילות ומציגה אתגרים ייחודיים בפני הצולל הדורשים מיומנות גבוהה. לכן קורס ספינות טרופות מיועד לצוללים מרמת כוכב שני ומעלה ועם ניסיון של מעל מ-40 צלילות רשומות ביומן. הקורס נערך במשך שלושה ימים מלאים, בהם תבצעו 5 צלילות בספינה טרופה, ותרכשו מיומנויות חשובות כגון שימוש בגלגלת, נהלי חרום בתוך ספינה, וכמובן את יכולת להיכנס ולצאת לבבטחה מבטן הספינה. את צלילות החדירה נבצע בספינת הטילים האח"י סופה אשר הוטבעה בחופי אילת בשנת 1994 ומהווה מוקד משיכה לכל הצוללים באילת.
 . 
את הקורס בפסח הקרוב יעביר רודי, המשמש כמדריך צלילה משנת 2010 בדרום אפריקה ובאילת. רודי מקצוען צלילה אמיתי עם הבנה טכנית יוצאת דופן ומדריך קשוב ביותר לצרכי החניך. במהלך הקורס ילמד אתכם רודי בסבלנות יוצאת דופן כיצד לתפעל את הציוד החדש ולחדור לבטן הספינה בבטחה.
  .